Змагання з мандрівництва «Снігохід» проводитимуться 18 лютого 2017 року в Вінницькому районі, Вінницької області.

Мета змагань – масове залучення молоді до спортивного туризму і краєзнавчої діяльності, популяризація здорового способу життя і активного відпочинку, а також розвиток спортивного туризму, професіоналізація пішого мандрівництва в зимових умовах та лижного мандрівництва.

В процесі змагань команди, орієнтуючись на місцевості, шукають вказані на карті контрольні пункти (переважно місця з історичною прив’язкою), кожен пункт має свою вартість в балах. На окремих точках команди повинні виконати завдання (подолання перешкод за допомогою спеціального спорядження, демонстрація навиків в окремих видах туристичної діяльності). Захід відбувається в польових умовах. Полігон змагань охоплює територію з пересіченим рельєфом, переважно вкриту лісом. Все це, разом з врахуванням погодних зимових умов, вимагатиме від учасників використання спеціального спорядження (одягу, засобів орієнтування і страховки) та відповідних навиків.

В змаганнях є 3 заліки (див. Положення): пішохідний для любителів, пішохідний для професіоналів та лижний. А також два додаткові конкурси: на кращий творчий звіт з мандрівки та краще фото на тему зимового мандрівництва. Потенційні учасники змагань – молодь віком від 16 до 30 років, яка любить активний відпочинок, мандрівки і пригоди.

На даний момент «Снігохід» – це унікальні зимові популяризаційні туристичні змагання. Цього року вони відбуватимуться вже вчетверте. Детальніше про умови змагань можна прочитати у Положенні.